Amerykański detalista wynajął cały kontenerowiec

opublikowano: 15-06-2021, 08:12

Globalny kryzys przewozów morskich skłonił amerykańską sieć sklepów Home Depot do zakontraktowania kontenerowca tylko dla siebie, poinformował amerykański Business Insider.

Na rynku przewozów morskich pojawiły się w ostatnim czasie liczne problemy. Wzrosły koszty i coraz częstsze stały się opóźnienia dostaw. Eksperci już teraz ostrzegają, że sezon świątecznych zakupów może być trudny z powodu niskich zapasów towarów i wyższych cen.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Home Depot, amerykańska sieć sklepów z artykułami budowlano-montażowymi, zajmuje trzecie miejsce w USA pod względem importu drogą morską. Dlatego władze spółki zdecydowały się działać i zakontraktowały tylko dla niej cały kontenerowiec.

- Mamy statek, który będzie do naszego wyłącznego użycia – ujawnił dyrektor operacyjny spółki Ted Decker. – Będzie w 100 proc. oddany Home Depot – podkreślił.

Eksperci wskazują, że kryzys na rynku przewozów morskich jest jednym z powodów wzrostu cen na świecie. Detaliści podwyższają je, aby odzyskać wyższe koszty dostaw morskich, które w niektórych przypadkach są nawet dziesięciokrotnie większe niż przed pandemią, pisze Business Insider.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Polecane