Amerykańskie akcje kończą tydzień spadkami

opublikowano: 02-09-2022, 22:57
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Amerykańskie akcje zanotowały obniżkę w piątek po południu, a wszystkie trzy główne benchmarki zaliczyły trzeci z rzędu tydzień spadków. Publikacja danych o zatrudnieniu w sierpniu nie zmieniła nastrojów inwestorów, którzy uważają, że Rezerwa Federalna będzie naciskać na dużą podwyżkę stóp procentowych pod koniec września – donosi MarketWatch.

fot. Bloomberg

Dow Jones Industrial Average spadł dziś o prawie 236 pkt, czyli 0,7 proc., docierając do poziomu około 31 421. S&P 500 poszedł w dół o niemal 32 pkt, 0,8 proc., dochodząc do pułapu 3935. Nasdaq zanotował z kolei obniżkę o 132 pkt, 1,1 proc., kończąc na poziomie 11 653.

Akcje zrezygnowały ze wzrostów w piątek po południu po początkowym znalezieniu wsparcia, kiedy sierpniowy raport o zatrudnieniu wykazał, że gospodarka USA dodała w zeszłym miesiącu 315 000 nowych miejsc pracy, mniej więcej zgodnie z oczekiwaniami 318 000 miejscami pracy z badania ekonomistów przeprowadzonego przez “The Wall Street Journal”.

Podczas gdy główna liczba miejsc pracy w sierpniu była zgodna z oczekiwaniami, stopa bezrobocia zaskoczyła ekonomistów, wzrastając do 3,7 proc. z 3,5 proc. w lipcu. Oczywiście wzrost ten był w dużej mierze spowodowany zwyżką współczynnika aktywności zawodowej, który wzrósł do 62,4 proc. z 62,1 proc.

Zamówienia na wyroby przemysłowe spadły w lipcu o 1 proc., podał w piątek Departament Handlu. Obniżka oznacza pierwszy spadek po dziewięciu z rzędu miesięcznych wzrostach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, MarketWatch

Polecane