Amica może poprawić wycenę

Dariusz Karolak
opublikowano: 29-08-2001, 00:00

Amica może poprawić wycenę

Największy od 16-miesięcy wolumen Amiki każe zwrócić uwagę na tę mocno przecenioną spółkę. Jak na branżę pogrążoną w recesji, Amika radzi sobie dość dobrze utrzymując odstającą od konkurencji dynamikę przychodów ze sprzedaży. Ponieważ znaczącą pozycją w przychodach jest eksport, znaczący wzrost kursu euro wobec PLN powinien znaleźć odzwierciedlenie w poprawie giełdowej wyceny. Odwrócony szeroki młot w bliskim sąsiedztwie historycznego dna (14,1) oraz przy wsparciu długoterminowego kanału spadkowego może okazać się punktem zwrotnym bessy .

Na razie mało jest wspierających powyższą hipotezę argumentów. Nieśmiałe próby budowania trendów wzrostowych Ultimate i RSI to niestety trochę za mało. Ciekawiej wygląda zawracający w górę tygodniowy MACD, który nie zdołał ustanowić niższego od marcowego dna.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy