Amica z szansą na zwrot

opublikowano: 05-08-2018, 22:00

Notowania producenta AGD odbiły od dna, bo rosną oczekiwania na przełom w wynikach.

Ze średnich spółek wśród naszych top picków wymienilibyśmy Amikę — napisali analitycy Domu Maklerskiego mBanku w strategii inwestycyjnej na 2018 r., opublikowanej 2 lutego. Od tego dnia do dołka, zanotowanego 28 czerwca, kurs spadł o ponad 15 proc. Trend spadkowy trwał od końca 2016 r., a wartość rynkowa producenta AGD spadła w tym czasie niemal o połowę. Pozytywne nastawienie do walorów spółki analitycy brokera utrzymują, argumentując to spodziewaną dodatnią dynamiką rezultatów w drugim kwartale. Wtórują im w tym eksperci z DM BZ WBK, którzy 27 lipca wydali rekomendację „kupuj”, tytułując raport „Punkt przegięcia coraz bliżej”. W notowaniach optymizm już znalazł odzwierciedlenie, bo te urosły w miesiąc o ponad 10 proc. Do tej pory zalecenie brzmiało „sprzedaj”.

— Wydaje się, że drugi kwartał 2018 r. będzie pierwszym kwartałem pozytywnego trendu wzrostowego czystej EBITDA w ujęciu r/r od połowy 2016. Co więcej, ostatni spadek ceny akcji stawia mnożniki na relatywnie atrakcyjnym poziomie. Spodziewamy się, że wzrost czystej EBITDA między 2018 a 2017 r. jest osiągalny. Baza z pierwszego półrocza 2017 jest niewymagająca, szczególnie biorąc pod uwagę poprawę sytuacji spółki na najważniejszych rynkach (Polska, Niemcy, Rosja) — uważa Grzegorz Balcerski, analityk DM BZ WBK, który cenę docelową akcji spółki wyznaczył na 149 zł.

Jak zaznacza, ryzyko wciąż jednak istnieje, a zagrożeniem może być zwłaszcza wzrost cen importowanych dóbr z Chin.

— To mogłoby wywrzeć presję na rentowność sprzedawanych dóbr. W naszej opinii, pozytywny trend EBITDA razem z niewymagającą wyceną przeważąjednak to ryzyko, przynajmniej w krótkim okresie — dodaje Grzegorz Balcerski.

Według jego prognoz, w tym roku firma zanotuje 198 mln zł EBITDA (wobec 188 mln zł przed rokiem) oraz 100 mln zł zysku netto (wobec 146 mln zł przed rokiem). Raport za pierwsze półrocze firma przekaże dopiero 28 września.

Do 8 sierpnia akcjonariusze spółki mogą odpowiedzieć na ofertę zakupu akcji własnych (250 tys. sztuk), przedstawioną przez zarząd spółki. Na ten cel zarezerwowano 30 mln zł. Akcje zostaną następnie zaoferowane wybranym pracownikom i współpracownikom w ramach programu motywacyjnego.

Raport z rekomendacją DM BZ WBK dostępny jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy