Analitycy dostrzegli potencjał w tegorocznym debiutancie

opublikowano: 29-08-2017, 10:47
aktualizacja: 29-08-2017, 10:53

Michał Fidelus i Marcin Górnik, analitycy Vestor Domu Maklerskiego, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji GetBacku od zalecenia "akumuluj" z ceną docelową 26,6 zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

GetBack, kierowany przez Konrada Kąkolewskiego, zadebiutował na GPW 17 lipca. Na początku notowania stały w miejscu, ale kurs w końcu ruszył w górę.
Zobacz więcej

Rynek się przekonał:

GetBack, kierowany przez Konrada Kąkolewskiego, zadebiutował na GPW 17 lipca. Na początku notowania stały w miejscu, ale kurs w końcu ruszył w górę. Fot. Marek Wiśniewski

"Oczekujemy, że innowacyjny model biznesowy połączony z wysoką efektywnością procesu dochodzenia wierzytelności umożliwi spółce kontynuację dynamicznego wzrostu również w kolejnych latach. W okresie 2016-2019 oczekujemy wzrostu przychodów w tempie 46 proc. CAGR, gotówkowej EBITDA w tempie 53 proc. CAGR oraz zysku netto w tempie 41 proc. CAGR" - podano.

CAGR to wzrost średnioroczny.

Jak zaznaczają eksperci, ze względu na krótszą historię działalności oraz finansowanie przy udziale funduszy zewnętrznych GetBack powinien być notowany z dyskontem do największego giełdowego przedstawiciela branży - Kruka.

Przy uwzględnieniu prognoz Vestora, akcje GetBacku notowane są ze wskaźnikiem EV/gotówkowa EBITDA na poziomie 7,2 i cena/zysk równym 9,9 - to odpowiednio 32 i 53 proc. poniżej wskaźników dla Kruka.

"Uważamy, że konsekwentne inwestycje w portfele połączone z utrzymaniem wysokiej efektywności oraz poprawą wskaźników zadłużenia w średnim i długim terminie mogą przyczynić się do stopniowego zmniejszania się dyskonta do lidera rynku" - dodano.

Akcje GetBacku zadebiutowały na GPW 17 lipca. Cena e ofercie publicznej wynosiła 18,5 zł. Na początku inwestorzy nie byli przekonani do akcji spółki, ale w końcu ruszyli na zakupy, a kurs wzrósł o ponad 20 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu