Analitycy: najwięcej warta spółka na świecie, to...

MD
opublikowano: 08-02-2011, 21:36

...Apple. Tak wynika z wycen, jakie przedstawili analitycy w okresie trzech tygodni po opublikowaniu przez amerykańską spółkę najlepszych kwartalnych wyników w historii.

Od 18 stycznia, kiedy Apple poinformowało o sprzedaży rekordowej liczby 16 mln iPhone'ów w minionym kwartale i niemal podwojeniu w tym samym okresie sprzedaży iPad'ów, analitycy co najmniej pięciu firm zdecydowali się na podwyższenie ceny docelowej akcji spółki. Średnia wynosi 467 USD, co oznacza 32 proc. wobec obecnej wyceny. Osiągnięcie takiego poziomu przez kurs Apple oznaczałoby, że wartość rynkowa spółki osiągnęłaby 433,7 mld USD. To kwota większa od obecnej wyceny obecnego lidera, Exxon Mobil, wynoszącej 423,2 mld USD. W trakcie wtorkowej sesji kurs Apple ustanowił historyczne maksimum, dochodząc do 355,52 USD, co oznacza wycenę na poziomie ok. 327 mld USD.

MD, cnbc.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane