Analitycy stawiają na PKO BP

PAP
10-08-2012, 12:00

Analitycy Wood & Co. oczekują, że WIG20 będzie zyskiwał w najbliższym czasie dzięki rosnącemu zainteresowaniu inwestorów zagranicznych polskimi obligacjami oraz z powodu napływu dodatkowych pieniądze na rynek z tytułu wypłat dywidend przez spółki.

Ich najbardziej preferowaną spółką spośród tych największych jest PKO BP. — Jeśli inwestorzy, którzy w najbliższych sześciu tygodniach otrzymają pieniądze z tytułu dywidend, zastanawiają się nad tym, w akcje jakich spółek ponownie je zainwestować, to ich wyborem powinien być PKO BP — uważają analitycy czeskiego biura.

Ich zdaniem, wzrostowi kursu akcji PKO BP powinien sprzyjać fakt zdjęcia ze spółki groźby dodatkowej podaży po sprzedaży pakietu akcji tego banku przez skarb państwa.

Skarb państwa ostatnio sprzedał pakiet akcji PKO BP i wyszedł całkowicie z akcjonariatu BGŻ. Do wykonania tegorocznego planu przychodów z prywatyzacji brakuje mu jeszcze 2,4 mld zł. W opinii Wood & Co., teraz najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest sprzedaż przez skarb państwa akcji PZU.

W polecanej przez siebie strategii analitycy Wood Company zalecają wybór PKO BP kosztem Pekao. Mają nastawienie neutralne do PKN Orlen, gdyż spadają marże rafineryjne i zmniejsza się dyferencjał. Zalecają redukowanie pozycji w Kernelu, liczą na Synthos, który przez ostatni miesiąc zachowywał się gorzej niż rynek. Ich wyborem są też akcje Getin Noble, Netii, LPP, NG2 i ING BSK, natomiast nie zalecają już inwestycji w Kęty, Millennium i Budimex.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Analitycy stawiają na PKO BP