Analityk: czas realizować zyski z akcji KGHM

opublikowano: 02-12-2022, 07:54
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Paweł Wieprzowski, analityk BM mBanku, w raporcie z 25 listopada wydał rekomendację “redukuj” dla akcji KGHM z ceną docelową 102,75 zł.

Jego zdaniem wycena spółki jest relatywnie wymagająca (EV/EBITDA według jego prognoz na 2023 r. wynosi 4,6x, co implikuje 14-procentową premię do długoterminowej średniej) biorąc pod uwagę ryzyka w otoczeniu makroekonomicznym.

“Zwracamy również uwagę, na fakt że w przyszłym roku oczekiwane jest globalne spowolnienie gospodarcze (wzrost PKB w 2023 +2,1 proc. vs +2,9 proc. w 2022 r. według konsensusu rynkowego). Dodatkowo w Chinach (52 proc. światowego popytu na miedź) rynek nieruchomości (jedna piąta konsumpcji miedzi w tym państwie) jest w kryzysie. Co więcej, rośnie liczba przypadków zakażeń wirusem COVID-19 (ponad 28 tys. dziennie, tj. najwięcej od sześciu miesięcy). Wreszcie obecna cena miedzi (ok. 8 tys. USD/t) jest o ok. 10 proc. niższa od średniej w tym roku (ponad 8,8 tys. USD/t), co dodatkowo zmniejsza wycenę KGHM w naszym modelu” - dodaje analityk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane