Analityk docenia akcje PKO BP

MCW
opublikowano: 27-03-2019, 22:00

Akcje PKO BP od początku roku straciły 0,5 proc. wartości, jednak wypadają wyraźnie gorzej na tle indeksu WIG-Banki, który w tym samym czasie urósł o 3,5 proc.

Zdaniem Michała Fidelusa, analityka Domu Maklerskiego Vestor, taka dysproporcja jest niczym nieuzasadniona. W najnowszej rekomendacji, wydanej 25 marca o godzinie 7.45, specjalista podtrzymał zalecenie „akumuluj”, choć cenę docelową obniżył z 45 do 43 zł. Wyniki banku za czwarty kwartał 2018 r. były zgodne z oczekiwaniami rynku, a napędzały je rosnący wynik z odsetek oraz spadające koszty. Zysk netto był większy o 23 proc. r/r, co powinno się przełożyć na solidną dywidendę. Analityk oczekuje wypłaty na poziomie 50 proc., co dałoby stopę dywidendy w wysokości 3,4 proc. Jego zdaniem w latach 2019-20 dywidenda powinna wzrosnąć odpowiednio do 4,2 i 4,5 proc. Choć notowaniom ciągle ciąży sprawa kredytów frankowych, to ewentualne skutki ustawy miałyby raczej ograniczony wpływ na zyski banku, uważa ekspert. Zdaniem Michała Fidelusa fundamenty PKO BP są bardzo silne, jednak bardzo prawdopodobny brak podwyżki stóp procentowych w 2019 r. skłonił go do obniżenia prognoz na 2020 r. o 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MCW

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu