Analityk: PlayWay z małym potencjałem

Szymon Maj
opublikowano: 07-08-2019, 13:06

Według DM BOŚ prognozowany wzrost przychodów i oczekiwana dywidenda nie wpłyną znacząco na wycenę spółki. Rekomendacja brzmi „trzymaj”.

„Z uwagi na wzrost wycen spółek porównywalnych oraz  przesunięcie do przodu horyzontu wyceny DCF nasza wycena docelowa wzrosła o 2 proc. do 186,4 zł na akcję (poprzednio 182,8 zł)” – wyjaśnia Tomasz Rodak. 

Analityk oczekuje, że spółka w 2019 r. wypracuje 108,8 mln zł przychodów (o 38 proc. więcej w porównaniu do roku ubiegłego) i 49,2 mln zł zysku netto.
30 września spółka opublikuje wyniki za II kwartał br., w którym wydała 4 nowe tytuły i jeden dodatek do gry (DLC). Prognozowany zysk operacyjny to 22,4 mln zł.

Tomasz Rodak zakłada, że w 2020 r. PlayWay wypłaci dywidendę w wysokości ok. 7,89 zł na akcję. Spółka wypłaciła pierwszą dywidendę w 2018 r.  

Wśród ryzyk analityk wymienia natłok projektów, co może zagrozić jakości produkcji i niepowodzenie lub opóźnienie premier (PlayWay ma udziały w 5 spółkach notowanych na giełdzie).

Raport DM BOŚ opublikowano 31 lipca br. Jest dostępny na stronie brokera.

 

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Maj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy