Analityk poleca AmRest

opublikowano: 14-10-2018, 22:00

Krzysztof Radojewski, szef departamentu analiz rynkowych w Noble Securities, podniósł z „trzymaj” do „akumuluj” rekomendację dla akcji AmRestu.

Cena docelowa została podniesiona z 43 do 52,5 zł. W raporcie wydanym 9 października o godz. 8.58 specjalista podkreśla, że dynamika poprawy wyników spółki w ostatnim kwartale lekko wyhamowała, co jest jego zdaniem kosztem intensywnego rozwoju.

— Spółka bardzo dynamicznie się rozwija, co będzie mieć przełożenie na poprawę wyników w kolejnych latach. Amrest w inwestycjach nie ogranicza się już tylko do regionu CEE, ale staje się w coraz większym stopniu graczem europejskim. Przeniesienie siedziby do Hiszpanii może też zwiększać zainteresowanie spółką przez zagranicznych inwestorów — uważa Krzysztof Radojewski.

Za największe zagrożenie specjalista uważa presję na wzrost wynagrodzeń pracowników oraz wzrost kosztów wynikający z integracji operacyjnej przejmowanych biznesów.

— Ryzyko zakazu handlu w niedzielę na wyniki spółki wydaje się być ograniczone — dodaje Krzysztof Radojewski.

Raport dostępny jest na stronie pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy