Czytasz dzięki

Analityk radzi „redukuj”, a OFE kupuje

opublikowano: 21-05-2018, 22:00

Krzysztof Pado, analityk DM BDM, obniżył do „redukuj” z „trzymaj” rekomendację dla akcji Grupy Kęty. Cenę docelową ściął z 438,9 do 340,5 zł.

Zdaniem eksperta, w kolejnych kwartałach nie należy oczekiwać przyspieszenia w wynikach spółki ze względu na perturbacje na rynku aluminium (wzrosły nie tylko ceny, które w złotych są najwyższe od ponad 10 lat, ale także zwiększyły się premie za dostawy), presję kosztową w Polsce (rosnące wynagrodzenia i koszty transportu) oraz wysokie wykorzystanie mocy produkcyjnych. Na dodatek trudności przeżywają podmioty działające na rynku budowlanym.

„Kęty pozostają wyceniane wysoko (wskaźnik EV/EBITDA dla prognoz na lata 2018 i 2019 wynosi 9-10), natomiast relacja długu netto do EBITDA w bieżącym roku może wyraźnie przekroczyć poziom 1,5 (ostatni raz blisko 2-krotności była w 2008 r.), co może przejściowo zmniejszyć elastyczność spółki (dywidenda kontra większe akwizycje)” — napisał w uzasadnieniu analityk.

Raport wydano 17 maja o godz. 15:02. Jego treść dostępna jest na stronie brokera. Tymczasem o zwiększeniu zaangażowania w akcjonariacie spółki poinformował MetLife OFE. Udział funduszu wzrósł do 5,15 proc. Największym akcjonariuszem jest OFE Aviva BZ WBK (18,3 proc.), a niewiele mniejszym pakietem dysponuje Nationale-Nederlanden OFE (18,2 proc.). 9,1 proc. walorów należy do OFE PZU Złota Jesień, 6,2 proc. — do PTE Aegonu, a 5,23 proc. do Allianz Polska OFE. © Ⓟ

12 proc. O tyle od początku roku spadły notowania Grupy Kęty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane