Analityk radzi trzymać akcje CD Projektu

opublikowano: 09-08-2018, 08:39

Kamil Jędrej, młodszy analityk rynku akcji w DM Noble Securities, wydał rekomendację 'trzymaj" dla akcji CD Projektu. Wycenia je na 213,2 zł.

'Zapowiedziany na ostatnich targach E3 Cyberpunk został uznany za najlepszą grę prezentowaną na targach. Zakładamy, że nowy tytuł znacznie przebije W3 pod względem liczby sprzedanych kopii. Oczekiwania co do nowej produkcji spółki są bardzo wysokie i uważamy, że obecna cena dyskontuje już jej bardzo duży sukces komercyjny" - napisano w raporcie, datowanym na 6 sierpnia.

„(…) niech samochodowe pościgi i spluwy Was nie zwiodą. »Cyberpunk 2077« jest prawdziwym RPG-iem dla jednego gracza, opartym na fabule” — informuje CD Projekt w liście ukrytym w trailerze.
Zobacz więcej

NAPRAWDĘ DUŻA GRA FABULARNA:

„(…) niech samochodowe pościgi i spluwy Was nie zwiodą. »Cyberpunk 2077« jest prawdziwym RPG-iem dla jednego gracza, opartym na fabule” — informuje CD Projekt w liście ukrytym w trailerze. Fot. ARC

Specjalista zakłada, że premiera gry nastąpi w IV kwartale 2019 r., ale może też przesunąć się na początek 2020 r.

"Nasze oczekiwanie co do liczby sprzedanych kopii zakładają 15 mln szt. w 1 roku od premiery, 11 mln w drugim, 9 mln w trzecim – łącznie ok. 68 mln sprzedanych kopii w ciągu 8 lat. W naszym mniemaniu, spółka jako benchmark dla tej produkcji traktuje GTA 5, tj. sukces wersji singleplayer oraz trybu multiplayer. Obecnie wiele tytułów AAA oferuje oba tryby rozgrywki, a przedstawiciele spółki wspominali o pewnych pracach w kierunku jego implementacji. W świetle pierwotnych celów założonych w strategii, coraz bardziej skłaniamy się do tezy o realności takiego scenariusza. W modelu założyliśmy start trybu multiplayer w 5-6 kwartałów po premierze wersji singleplayer. Myślimy, że dzięki temu trybowi spółka sprzeda w drugim roku o 2,5 mln więcej sztuk CP, a także już w roku startu odnotuje 105 mln zł przychodów z mikrotransakcji" - uważa Kamil Jędrej.

Analityk prognozuje, że w latach 2019-2021 spółka zanotuje w sumie 2,2 mld zł zysku netto.

Artykuł jest skrótem rekomendacji, dostępnej w załączniku.

 CDred_NobleSec_0718_skrot

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu