Analityk wystraszył akcjonariuszy Tesli

opublikowano: 20-09-2017, 07:33
aktualizacja: 20-09-2017, 07:35

Akcje Tesli staniały wyraźnie we wtorek, co tłumaczone jest m.in. reakcją rynku na raport Jefferies, informuje Reuters.

Philippe Houchois, analityk Jefferies rozpoczął publikację raportów o Tesli od rekomendacji „gorzej niż rynek”. Wyznaczył cenę docelową akcji producenta aut elektrycznych na 280 USD. Mediana prognoz innych analityków to 337,50 USD. We wtorek na zamknięciu sesji notowano je po 375,10 USD.

Tesla Model S P85D
Zobacz więcej

Tesla Model S P85D Bloomberg

Houchois przyznał w swoim raporcie, że „dotychczasowe osiągnięcia i wizja” spółki Elona Muska „robią wrażenie”. Ostrzegł jednak, że wertykalnie zintegrowany model biznesowy Tesli może nie dać zysków tak szybko, jak się powszechnie przyjmuje i jak wynikałoby z wskaźników opartych na cenie jej akcji.

Reuters przypomina, że wiara w geniusz Muska i potencjał Tesli spowodowały wzrost wartości rynkowej spółki o 83 proc. przez miniony rok. Tymczasem sceptycy przekonują, że cele produkcyjne Tesli, głównie dotyczące jej przeznaczonego na rynek masowy auta model 3, są nierealistyczne. Wskazują, że Elon Musk dużo szybciej traci pieniądze niż je zarabia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu