Analityk zmienił zdanie o akcjach Dino

opublikowano: 26-05-2022, 16:22
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Janusz Pięta, analityk BM mBanku, w raporcie z 20 maja podniósł z “redukuj” do “kupuj” rekomendację dla akcji Dino Polska. Cena docelowa poszła w górę z 313 do 375 zł.

Zdaniem analityka, nie dojdzie do znaczącego spadku realnej siły zakupowej konsumentów dzięki zaproponowanym i już wprowadzonym przez rząd rozwiązaniom fiskalnym i pozafiskalnym.

“Oddziałują one z jednej strony na nominalny wzrost dochodów konsumenta (m.in. 14 emerytury), a z drugiej wpływają na ograniczenie wzrostu wydatków (m.in. wakacje kredytowe). Zapowiadane programy skupiają się na ochronie realnej siły nabywczej klienta, co wpływa na większą elastyczność sieci handlowych w kierunku podwyższania cen produktów” - uważa Janusz Pięta.

Analityk oczekuje w związku z tym, że detaliści będą bardziej swobodnie przerzucać inflację kosztów na klienta, co pozytywnie wpłynie na wartość koszyka zakupowego i w efekcie na sprzedaż, a także na marżowość.

Jak dodaje, nie należy się obawiać szybkiego wycofania się państwa z programów, bo w 2023 r. odbędą się wybory parlamentarne.

Wynikom Dino będzie też pomagać popyt ze strony migrantów z Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane