Android narażony na ataki cyber-pasożytów

TR
opublikowano: 2011-10-04 13:40

Informatycy odkryli słabości w popularnym komponencie systemu operacyjnego Android odpowiedzialnym za ochronę antywirusową - informuje portal cnet.com

Z tego powodu użytkownicy smartfonów z Androidem mogą być narażeni na ataki wirusów i innych cyber-pasożytów.

- Pracujemy z najlepszymi projektantami systemów antywirusowych w celu rozwiązania problemu. Jest sposób na zalepienie dziur systemowych bez używania feralnego komponentu Androida – mówi Riley Hassell, twórca Privateer Labs.

Hassel nie udzielił informacji, który komponent Androida jest elementem umożliwiającym dostęp wirusów do oprogramowania systemu. Przedstawiciele Google odmówili komentarza w sprawie problemów z oprogramowaniem.

Google w odróżnieniu od Apple nie praktykuje wykonywania testów bezpieczeństwa aplikacji udostępnianych w Internecie. Koncern zaleca jednak przed zainstalowaniem programu  przeczytanie informacji dotyczących danego programu i pobierania ich wyłącznie ze sprawdzonych i legalnych źródeł.

None
None