Anna Streżyńska na ministra cyfryzacji

Żelazna dama powraca, telekomy mogą drżeć.

Anna Streżyńska, która w latach 2006-12 była szefową Urzędu Komunikacji Elektronicznej i dała się poznać m.in. z twardej polityki wobec Telekomunikacji Polskiej (dziś Orange), nakierowanej na zmuszenie firmy do modernizacji sieci, a całego rynku do obniżenia cen, będzie ministrem cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło.

Zobacz więcej

Anna Streżyńska Marek Wiśniewski

Ostatnio była prezesem Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej, spółki budującej światłowody za unijne pieniądze, której udziałowcami są województwo i kablowa Inea. Gdy tuż przed wyborami „Puls Biznesu” poprosił Annę Streżyńską o nakreślenie priorytetów cyfryzacyjnych dla nowego rządu, odpowiedziała, że kluczowe w najbliższych latach będą właśnie inwestycje szerokopasmowe.

— Wydajemy dużo publicznych pieniędzy na budowę i utrzymanie sieci, ale trzeba to robić z sensem. Należy zrewidować zasady POPC [Program Operacyjny Polska Cyfrowa, z budżetem przekraczającym 10 mld zł do 2020 r. — red.], a także wyniki aukcji częstotliwości LTE, by zapewnić wszystkim Polakom dostęp do nowoczesnych technologii i wyrównać szansespołeczne — mówiła Anna Streżyńska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Anna Streżyńska na ministra cyfryzacji