Apator może zyskać nawet 43 proc. (ANALIZA TECHNICZNA)

Akcje znajdującego się w Portfelu PB Apatora są o krok od powrotu do hossy, podpowiada sztuka interpretacji wykresów.

Dno tegorocznej korekty w notowaniach producenta aparatury pomiarowej nie zostanie już najprawdopodobniej pogłębione, wynika z analizy technicznej. Kurs zbliżył się do dolnego ograniczenia kanału wzrostowego, który opisuje ostatnie sześć lat notowań. Ewentualna korekta nie powinna sprowadzić cen papierów niżej niż do pułapu 34,5 zł, gdzie znajduje się dolne ograniczenie formacji. To oznaczałoby, że obecnego poziomu 37,5 zł nie należy spodziewać się zniżek przekraczających 8 proc.

Długoterminowy kanał zwyżkujący, widoczny na wykresie notowań Apatora. Źródło: „PB”, Bloomberg.

Znacznie większy jest tymczasem potencjał wzrostowy. W perspektywie najbliższych miesięcy, lub nawet tygodni, notowania spółki powinny wyjść na nowe historyczne maksimum. W dalszej perspektywie hossa powinna wynieść kurs spółki w okolice górnego ograniczenia kanału, które obecnie znajduje się na wysokości 53,7 zł i szybko się wznosi. To oznacza, że papiery Apatora mają około 43-procentowy potencjał zwyżkowy.

Apator ma 11,4-procentowy udział w Portfelu PB. Od zakupu papierów w październiku 2012 r. zarobiliśmy na nich 31,6 proc.

Zaproponuj, jakie akcje kupić do Portfela PB! Propozycje należy uzasadnić i przesłać na adres portfel@ pb.pl. 5 najciekawszych propozycji nagrodzimy książkami i gadżetami, ufundowanymi przez Dom Maklerski BOŚ — partnera Portfela PB. Regulamin konkursu znajduje się na stronie pb.pl.

Długoterminowy kanał zwyżkujący, widoczny na wykresie notowań Apatora
„PB”, Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane