Aplikacja z rabatem na ładowanie

opublikowano: 28-11-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

EV Klub Polska we współpracy z dwiema sieciami stacji i Visą stworzył narzędzie, które ma ułatwić życie użytkownikom aut elektrycznych. Na zachętę daje zniżki na prąd.

przeczytaj artykuł i dowiedz się

  • z jakich benefitów mogą skorzystać użytkownicy darmowej aplikacji EV Klub Polska
  • jakie ceny ładowania przewidziano dla klubowiczów
  • które sieci ładowarek przystąpiły do programu

Gdzie naładować auto bez kolejki i przenocować w podróży - m.in. takie problemy ma rozwiązać nowa, bezpłatna aplikacja EV Klubu Polska, zrzeszającego 5 tys. użytkowników samochodów elektrycznych. Da też inne wymierne korzyści.

- Wśród nich są zniżki na ładowanie aut. Dzięki współpracy z naszymi partnerami strategicznymi - Visą, GreenWay’em Polska i GO+EAuto - możemy zaoferować członkom klubu od 10 do 30 proc. rabatu w blisko tysiącu punktów ładowania w całym kraju. A to tylko część benefitów, jakie są oferowane za pośrednictwem aplikacji – mówi Łukasz Lewandowski, koordynator w EV Klubie Polska.

Rabaty (szczegóły w ramce) będą obowiązywały krótko - tylko do końca roku. Aplikacja oferuje jednak aż 20 różnych funkcjonalności. Zawiera m.in aktualizowaną na bieżąco mapę z bazą wszystkich stacji ładowania w Polsce, a także przekazuje w czasie rzeczywistym informacje o dostępności wybranej stacji ładowania i poszczególnych złączy. Użytkownicy mogą również skorzystać ze zniżki na zakup wallboxa (naścienna ładowarka zapewniająca większą moc niż zwykłe gniazdko), detailing (bardzo dokładnie czyszczenie auta) oraz nocleg w hotelu.

Płynność i wygoda ładowania są kluczowe dla zwiększenia popularności samochodów elektrycznych. Równie ważne są koszty. Ile konkretnie można zaoszczędzić korzystając z aplikacji? W sieci GreenWay, odpowiadającej za niemal 25 proc. ogólnodostępnej infrastruktury w Polsce, samochód będzie można zasilić z 30-procentowym rabatem. Warunkiem, oprócz posiadania aplikacji, będzie opłacenie transakcji kartą Visa.

- Bardzo nas cieszy zaangażowanie Visy w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrost cen energii jest odczuwalny i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania - mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay’a Polska.

Rabat będzie obowiązywał również na stacjach ładowania GO+EAuto, drugiego partnera strategicznego EV Klubu Polska z grona operatorów stacji ładowania. Jego sieć liczy 45 stacji, na których użytkownicy aplikacji otrzymają do 10 proc. zniżki.

– Nowa aplikacja EV Klubu Polska to niewątpliwie znaczący krok w procesie budowania społeczności użytkowników pojazdów elektrycznych – mówi Maksymilian Surówka z GO+EAuto.

Korzyści klubowicza

Zniżka oferowana przez EV Klub Polska na stacjach sieci GreenWay obniży cenę 1 kWh - przy ładowaniu prądem przemiennym (AC) - nawet do 0,96 zł. Jest to stawka, jaką mogą uzyskać posiadacze najwyższego abonamentu Energia MAX (85,36 zł/miesiąc), korzystający z rabatu. Posiadacze abonamentu Energia PLUS (29,87 zł/miesiąc) zapłacą za 1 kWh 1,05 zł zamiast 1,5 zł. Dla bezpłatnej taryfy (dla zarejestrowanych użytkowników) cena z rabatem to 1,17 zł zamiast 1,67 zł/kWh. Większe kwotowo rabaty można uzyskać przy ładowaniu prądem stałym (DC). Na stacjach o mocy do 100 kW oszczędność na każdej kilowatogodzinie w zależności od abonamentu wyniesie 0,50-0,76 zł, a w przypadku mocniejszych ładowarek - 0,56-0,83 zł. W sieci GO+EAuto zniżka wyniesie 10 proc., co oznacza, że cena 1 kWh spadnie z 1,25 zł do 1,13 zł (AC) lub z 2,05 zł do 1,85 zł (DC).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane