Apollo Film sprzeda cztery budynki żeby spłacić długi

opublikowano: 08-06-2004, 15:47

Apollo Film z Krakowa nie sprzeda żadnego z posiadanych 13 kin. Chce natomiast sprzedać cztery budynki, w których niegdyś były kina. Pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczy na spłatę zadłużenia.

Apollo Film oczekuje, że ze sprzedaży nieruchomości osiągnie 2,5-3 mln zł. Dług spółki sięga obecnie ok. 1,5 mln zł. Pozostałe środki mają zostać na realizację programu inwestycyjnego.

Prezes Apollo Film Tomasz Maciejowski powiedział, że spółka chce skoncentrować się na działalności kinowej, organizacji imprez takich jak konferencje, wystawy, sympozja, wynajmie posiadanych nieruchomości pod działalność biurową i usługową oraz multimediach i Internecie.

- Opracowaliśmy program rewitalizacji działających kin, poprzez utworzenie sieci Apollo-Film, organizowanie w nich

imprez kinowych, przeglądów czy festiwali. Chcemy, aby nasze kina były ośrodkami tętniącymi życiem - powiedział Maciejowski.

Należący do samorządu województwa małopolskiego Apollo-Film jest w trudnej sytuacji finansowej. Jego ubiegłoroczna strata wyniosła 900 tys. zł przy 8,8 mln zł przychodów. Od marca tego roku spółka działa na zasadach komercyjnych. Od 2006 roku ma utrzymywać się jedynie z prowadzonej działalności.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Apollo Film sprzeda cztery budynki żeby spłacić długi