Apple chce w 2024 roku rozpocząć produkcję aut

ARŻ, Reuters
opublikowano: 22-12-2020, 07:09

Gigant z Cupertino zamierza do 2024 roku wyprodukować własny autonomiczny samochód elektryczny z przełomową technologią akumulatorów, pisze Reuters.

Apple
Apple

Plan ekspansji na rynku motoryzacyjnym producenta iPhone'a jest znany jako Project Titan. Pierwsze prace nad własnym pojazdem rozpoczęły się w 2014 roku i od tego czasu przebiegały nierównomiernie.

Jak wynika z ustaleń Reutera, Apple chce wypuścić na rynek pojazd osobowy do 2024 roku. Centralnym elementem strategii Apple jest nowy projekt zasilania, który mógłby radykalnie obniżyć koszt akumulatorów i zwiększyć zasięg. Gigant z Cupertino zdecydował się pozyskać niektóre systemy, w tym czujniki, od zewnętrznych dostawców.

Dwie osoby znające plany Apple ostrzegły, że opóźnienia związane z pandemią mogą przesunąć rozpoczęcie produkcji do 2025 roku lub później.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane