Apple przejęło kolejny startup

opublikowano: 30-08-2018, 09:43

Koncern Apple zakupił startup skupiony na produkcji soczewek wykorzystywanych do okularów rozszerzonej rzeczywistości. Wskazuje to, że amerykański gigant ma ambicje, by stworzyć urządzenie do noszenia na ciele, które nakładałoby cyfrowe informacje na rzeczywisty świat, donosi Reuters.

Producent iPhone’ów przejął startup Holkonę Akonia z siedzibą w Longmont w stanie Kolorado. Odmówił komentarza odnośnie związanych z tym planów i celów. 

Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple'a

Fot. REUTERS/Robert Galbraith/FORUM

Akonia to firma założona w 2012 roku przez grupę naukowców zajmujących się holografią i początkowo skupiała się na przechowywaniu danych holograficznych. Następnie skupiła swoje działania na tworzeniu wyświetlaczy do okularów rozszerzonej rzeczywistości. Firma twierdzi, że jej technologia wyświetlania umożliwia stworzenie "cienkich, przezroczystych inteligentnych szklanych soczewek, które wyświetlają żywe, kolorowe obrazy o szerokim polu widzenia. Akonia dysponuje ponad 200 patentami związanymi z systemami holograficznymi i materiałami.

Startup w 2012 roku pozyskał 11,6 mln USD z funduszy seed i szukał dodatkowego wsparcia finansowego..

W zeszłym roku agencja Bloomberg informowała, że Apple opracowuje okulary z rozszerzoną rzeczywistością, które mogą trafić na rynek już w 2020 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu