Apple przejęło kolejny startup

opublikowano: 30-08-2018, 09:43

Koncern Apple zakupił startup skupiony na produkcji soczewek wykorzystywanych do okularów rozszerzonej rzeczywistości. Wskazuje to, że amerykański gigant ma ambicje, by stworzyć urządzenie do noszenia na ciele, które nakładałoby cyfrowe informacje na rzeczywisty świat, donosi Reuters.

Producent iPhone’ów przejął startup Holkonę Akonia z siedzibą w Longmont w stanie Kolorado. Odmówił komentarza odnośnie związanych z tym planów i celów. 

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak
bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook
zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple
TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz
subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O
tym na razie nie powiedział.
Zobacz więcej

Tim Cook, prezes Apple'a

Sprzedaż kluczowego produktu, czyli iPhone’a, nie zachwyca już tak bardzo jak kiedyś, więc koncern szuka nowych źródeł zysku. Tim Cook zaprezentował w marcu pakiet nowych usług: platformę wideo na żądanie Apple TV+, abonament na czasopisma Apple News+, kartę kredytową Apple Card oraz subskrypcję na gry Apple Arcade. Czy z nich też należy korzystać z umiarem? O tym na razie nie powiedział. Fot. REUTERS/Robert Galbraith/FORUM

Akonia to firma założona w 2012 roku przez grupę naukowców zajmujących się holografią i początkowo skupiała się na przechowywaniu danych holograficznych. Następnie skupiła swoje działania na tworzeniu wyświetlaczy do okularów rozszerzonej rzeczywistości. Firma twierdzi, że jej technologia wyświetlania umożliwia stworzenie "cienkich, przezroczystych inteligentnych szklanych soczewek, które wyświetlają żywe, kolorowe obrazy o szerokim polu widzenia. Akonia dysponuje ponad 200 patentami związanymi z systemami holograficznymi i materiałami.

Startup w 2012 roku pozyskał 11,6 mln USD z funduszy seed i szukał dodatkowego wsparcia finansowego..

W zeszłym roku agencja Bloomberg informowała, że Apple opracowuje okulary z rozszerzoną rzeczywistością, które mogą trafić na rynek już w 2020 r. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu