Apple przyznał się do spowalniania starych iPhone’ów

opublikowano: 21-12-2017, 09:51
aktualizacja: 21-12-2017, 09:52

Apple przyznał się, że podejmuje pewne działania mające na celu spowolnienie pracy starszych modeli swoich telefonów, informuje theguardian.com.

Firma Primate Labs, która tworzy aplikację mierzącą szybkość procesorów w iPhone’ach, opublikowała w tym tygodniu dane, z których wynika, że modele iPhone 6s oraz iPhone7 z czasem stają się coraz wolniejsze.

Zobacz więcej

iPhone Apple

Bloomberg

Apple przyznał, że problem tkwi w starzejących się bateriach litowo-jonowych, które z czasem nie są już odpowiednio wydajne dla wymagających procesorów. W rezultacie właściciele starszych modeli iPhone’ów mogą obserwować częste wyłączanie się telefonów. Jest to mechanizm zabezpieczający, który chroni procesor przed nagłym skokiem napięcia.

By uniknąć restartów telefonów, Apple wprowadził aktualizację, która w krytycznych momentach spowalnia działanie procesora, co zmniejsza automatycznie pobór przez niego energii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Apple przyznał się do spowalniania starych iPhone’ów