Apple w obliczu pozwu zbiorowego we Włoszech

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 25-01-2021, 12:34

Międzynarodowa organizacja konsumencka Euroconsumers poinformowała w poniedziałek, że złożyła pozew zbiorowy przeciwko Apple’owi. Chodzi o wprowadzające w błąd stwierdzenia dotyczące żywotności baterii starszych iPhone’ów.

Apple
Apple

To posunięcie jest następstwem podobnych spraw złożonych w zeszłym miesiącu w Belgii i Hiszpanii.

“Klienci oczekują trwałej jakości produktów. W przypadku iPhone’ów 6 niestety tak się nie stało. Konsumenci zostali oszukani i musieli stawić czoła frustracji oraz stratom finansowym. Jest to również całkowicie nieodpowiedzialne z punktu widzenia ochrony środowiska” - stwierdziła w oświadczeniu Els Bruggeman z Euroconsumers.

Organizacja dodała, że w nadchodzących tygodniach ​​planuje złożyć podobny pozew zbiorowy również w Portugalii.

Gigant z Cupertino w listopadzie 2020 roku zgodził się zapłacić 113 mln USD za rozstrzygnięcie sprawy z wieloma amerykańskimi organami regulacyjnymi. Właściciele starszych iPhone’ów, których wydajność pogorszyła się, walczą o zgodę amerykańskiego sądu na zbiorową ugodę, która może być warta nawet 500 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane