Apple wyjaśni w końcu co zrobi z gotówką?

WST
opublikowano: 19-03-2012, 07:37

Koncern Apple, najbardziej wartościowa firma na świecie, być może, jak spekulują media, w poniedziałek odpowie na nurtujące wielu ludzi pytanie, co zrobi z gotówką której wartość szacowana jest na 98 mld USD, donosi Reuters.

Po tym jak kurs akcji spółki doszedł w miniony czwartek do poziomu 600 USD Apple w krótkim komunikacie prasowym zapowiedziało na poniedziałek konferencję, na której ma być poruszona m.in. kwestia salda pieniężnego. Niektórzy akcjonariusze domagają się zwrotu części zainwestowanych środków.

Jak szacuje Brian Marshall, analityk ISI Group, producent iPhone’a, iPad’a i iPod’a posiada wolną gotówkę i akcje stanowiące ekwiwalent około 104 USD na każdą swoją akcję. Ocenia, że Apple może zapłacić roczny dywidendę w wysokości aż 14,65 USD za akcję.

Na zamknięciu piątkowej sesji na Wall Street, kurs akcji wyniósł  585,57 USD co kształtuje wartość rynkową spółki na poziomie 546 mld USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane