Czytasz dzięki

Apple zaczęło reglamentować sprzedaż iPhone’ów

opublikowano: 20-03-2020, 07:08

Apple ogranicza możliwość kupna iPhone’ów przez Internet w wielu krajach, w tym USA i Chinach, do dwóch na osobę, donosi Reuters.

Agencja zwraca uwagę, że reglamentacja smartfonów pojawiła się po tym jak Apple zamknęło wszystkie sklepy poza Chinami z powodu epidemii koronawirusa. Przypomina, że spółka ostatni raz podobne rozwiązanie wprowadziła w 2007 roku, niedługo po wprowadzeniu iPhone’a na rynek, aby zapobiec handlowi smartfonem na rynku wtórnym. Nicole Peng, analityczka rynku smartfonów w Canalys uważa, że podobne motywy stoją za obecną decyzją amerykańskiej spółki.

Zobacz więcej

Pudełka z nowymi iPhone'ami X

Fot. Bloomberg

- To się zdarzało w przeszłości w Azji kiedy pojawiał się nowy iPhone i spekulanci kupowali te smartfony aby potem sprzedawać je z zyskiem w Chinach kontynentalnych, gdzie były trudno dostępne – powiedziała. – Teraz, kiedy wszystkie sklepy na świecie są zamknięte, kupujący w Internecie widzą podobną okazję – dodała.

Apple zamknęło sklepy w Chinach po wybuchu epidemii koronawirusa, ale 13 marca ponownie je otworzyło.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane