Apple zarabia miliardy na wyszukiwarce Google’a

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 29-09-2018, 22:29

Koncern z Cupertino jest mistrzem w generowaniu zysków ze sprzedaży swoich gadżetów, ale okazuje się, że potrafi zarabiać także w inny sposób.

- Goldman Sachs szacuje, że 9 mld USD z szybko rosnącego segmentu usług firmy pochodzi od giganta wyszukiwania - pisze Shira Ovide, komentatorka agencji Bloomberg.  

Apple iPhone X
Zobacz więcej

Apple iPhone X fot. Bloomberg

Nie jest tajemnicą, że Apple szuka nieustannie nowych źródeł przychodów, żeby uniezależnić się od najważniejszego produktu - iPhone’a.  

Bank inwestycyjny prognozuje, że Google zapłaci w tym roku koncernowi Apple około 9 mld USD za to, żeby popularna wyszukiwarka pozostała domyślną w przeglądarce Safari instalowanej na urządzeniach z nadgryzionym jabłkiem w logo.

Jeśli są to szacunki bliskie prawdy, to pieniądze wyciągane z Google’a stanowiłyby jedną czwartą przychodów Apple’a z usług.

Dominującym źródłem przychodów w tym segmencie jest oczywiście App Store. Pozostałe wpływy generują AppleCare, Apple Music i usługa iCloud.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu