ApplyFlock opiera biznes na listwach

opublikowano: 21-02-2014, 00:00

Krakowska firma ruszy z produkcją flokowanych listew podłogowych. Na start otrzymała pół miliona złotych z funduszu StartMoney.

Fundusz Zalążkowy StartMoney przedstawił kolejną spółkę startupową, którą wziął pod skrzydła — na rozwój ApplyFlock przekazał 500 tys. zł (w ramach unijnego Działania 3.1 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, wspierającego rozwój innowacyjnych biznesów w Polsce). Firma z Krakowa właśnie wchodzi na rynek wyposażenia wnętrz. Już opracowała system listew wykładzinowych, pokrytych specjalnym materiałem, tzw. flokiem. Takie wykończenie podłogowe, jak zapewniają przedstawiciele firmy, dobrze przylega do ścian i podłóg, komponuje się zarówno kolorem, jak i strukturą z wykładzinami, a dzięki dobraniu właściwych technologii produkcyjnych cechuje się wysoką odpornością na ścieranie.

— Produkt jest wynikiem zastosowania polskiej technologii, wielu miesięcy udoskonalania i testów metody pokrywania listew miękkim „wykładzinowym” wykończeniem— mówi Maciej Krasowski, prezes ApplyFlock.

Koncept po raz pierwszy został pokazany na początku roku na targach Domotex w Hanowerze. Obecnie firma, wykorzystując pieniądze od inwestora, szykuje się do budowy i uruchomienia linii produkcyjnej i rozpoczęcia sprzedaży listew. ApplyFlock jest już siódmą spółką, w którą zainwestował StartMoney.

— Przy każdej inwestycji bierzemy pod uwagę, czy koncepcja jest innowacyjna, czy odpowiada na potrzeby rynkowe oraz czy jej twórcy posiadają kluczowe kompetencje. Start-upom pomagamy przeprowadzać badania rynku, tworzyć strategie i dobierać narzędzia działania — zapewnia Łukasz Felsztukier, ekspert Funduszu StartMoney.

200 tys. EUR Taką kwotę maksymalną może na jeden pomysł przeznaczyć fundusz StartMoney.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu