Arabia Saudyjska chce zrobić z Kataru wyspę

opublikowano: 22-06-2018, 11:11
aktualizacja: 22-06-2018, 11:12

Arabia Saudyjska chce zbudować kanał wzdłuż mierzącej 61 kilometrów granicy z Katarem, który zrobi z niego wyspę, pisze brytyjski Business Insider.

Wartość inwestycji szacuje się wstępnie na równowartość 745 mln USD. Z wcześniej publikowanych informacji wynika, że kanał miałby 200 metrów szerokości i 15-20 metrów głębokości.

Zobacz więcej

Google Maps

Media donoszą, że do przetargu na budowę kanału o nazwie Salwa zostało zaproszonych pięć międzynarodowych firm. Ma zostać zbudowany jeszcze do końca tego roku.

Informacje lokalnych mediów o przeznaczeniu kanały są sprzeczne.  Z jednej strony mówi się o podniesieniu przez inwestycję atrakcyjności turystycznej regionu i udostępnieniu szlaku statkom wycieczkowym. Z drugiej pojawiły się doniesienia o planowanej budowie w pobliżu kanału bazy wojskowej i składowiska odpadów nuklearnych. 

Katar jest od pewnego czasu w konflikcie z Arabią Saudyjską oraz innymi państwami regionu, które zarzucają mu sponsorowanie terroryzmu i próbują go izolować na różne sposoby.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Business Insider

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu