Arabia Saudyjska twierdzi, że nie rezygnuje z IPO Aramco

opublikowano: 23-08-2018, 15:11

Arabia Saudyjska poinformowała, że wbrew doniesieniom Reutersa nie rezygnuje z pierwotnej oferty publicznej koncernu naftowego Aramco.

Reuters informował w środę wieczorem, że według jego źródeł z rekordowego IPO Aramco zrezygnowano. Rozwiązano zespół doradców, którzy pracowali przy największej pod względem wartości pierwotnej ofercie publicznej.

Saudi Aramco
Zobacz więcej

Saudi Aramco fot. Bloomberg

Dzień później saudyjski minister energii powiedział, że z IPO Aramco nie zrezygnowano.  Khalid al-Falih podkreślił jednak, że oferta nastąpi w momencie kiedy warunki będą optymalne.

Aramco uważane jest za największy biznes naftowy na świecie. W 2016 roku, kiedy ogłoszono plan wprowadzenia spółki na giełdę, Saudyjczycy sugerowali, że spółka jest warta 2 bln USD. Magazyn Forbes szacował, że Aramco ma 1 mld USD przychodów dziennie. W IPO miano sprzedać 5 proc. akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu