Arabia Saudyjska twierdzi, że nie rezygnuje z IPO Aramco

Arabia Saudyjska poinformowała, że wbrew doniesieniom Reutersa nie rezygnuje z pierwotnej oferty publicznej koncernu naftowego Aramco.

Reuters informował w środę wieczorem, że według jego źródeł z rekordowego IPO Aramco zrezygnowano. Rozwiązano zespół doradców, którzy pracowali przy największej pod względem wartości pierwotnej ofercie publicznej.

Zobacz więcej

Saudi Aramco fot. Bloomberg

Dzień później saudyjski minister energii powiedział, że z IPO Aramco nie zrezygnowano.  Khalid al-Falih podkreślił jednak, że oferta nastąpi w momencie kiedy warunki będą optymalne.

Aramco uważane jest za największy biznes naftowy na świecie. W 2016 roku, kiedy ogłoszono plan wprowadzenia spółki na giełdę, Saudyjczycy sugerowali, że spółka jest warta 2 bln USD. Magazyn Forbes szacował, że Aramco ma 1 mld USD przychodów dziennie. W IPO miano sprzedać 5 proc. akcji spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Arabia Saudyjska twierdzi, że nie rezygnuje z IPO Aramco