Arabia Saudyjska zapowiada serię prywatyzacji

opublikowano: 25-10-2018, 13:37

Minister gospodarki Mohammed al-Tuwaijri ogłosił, że zagraniczni inwestorzy dostaną szansę uczestniczenia w prywatyzacji w Arabii Saudyjskiej w okresie najbliższych sześciu miesięcy, pisze Reuters.

- Od teraz do końca pierwszego kwartału 2019 roku mamy cztery możliwości dotyczące silosów i zbóż – powiedział Tuwaijri.

Zaznaczył, że w tym samym okresie będzie można wziąć udział w prywatyzacji w sektorach edukacji, ochrony zdrowia i odsalania wody. Szczegółów nie ujawnił, ale podkreślił, że rząd otrzymał już wiele sygnałów zainteresowania od inwestorów z Europy i Azji.

Reuters przypomina, że w ubiegłym roku saudyjski minister gospodarki szacował wpływy z prywatyzacji w nadchodzących latach na 200 mld USD. Nie uwzględniał w tym 100 mld USD, które planowano ze sprzedaży akcji koncernu naftowego Aramco. Obecnie Tuwaijri podkreślił, że osiągnięcie zapowiadanych 200 mld USD z prywatyzacji będzie zależeć od wyboru aktywów do sprzedaży przez rząd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu