ArcelorMittal prognozuje wzrost popytu na stal w tym roku

opublikowano: 09-02-2023, 08:46
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Największy na świecie producent stali oczekuje wzrostu popytu na nią w związku z poprawą koniunktury w największych gospodarkach, informuje Bloomberg.

Zużycie stali w tym roku wzrośnie na świecie o 2-3 proc., ogłosił w czwartek AlcerolMittal. W Chinach oczekuje stabilizacji rynku, który może wzrosnąć lub zmniejszyć się o 1 proc. W Europie nastąpi wzrost, czemu będzie sprzyjać spadek cen energii. ArcelorMittal prognozuje, że jego dostawy stali wzrosną w tym roku o 5 proc. Koncern poinformował w czwartek, że w czwartym kwartale osiągnał 1,26 mld USD zysku EBITDA. To wynik zgodny z oczekiwaniami rynku choć dużo niższy niż rok wcześniej, kiedy przekraczał 5 mld USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

- Fakty sugerują, że widoczne w drugiej połowie 2022 roku korzystanie z zapasów przez klientów osiągnęło już szczyt, co będzie wsparciem dla konsumpcji stali i jej cen – powiedział Aditya Mittal, prezes ArcelorMittal.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane