ArcelorMittal rozważa sprzedaż biznesu budowlanego

opublikowano: 11-09-2019, 14:57

Największy na świecie koncern stalowy rozważa sprzedaż biznesu budowlanego w związku z pozbywaniem się operacji nie związanych z podstawową działalnością, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Biznes budowlany ArcelorMittal zajmuje się m.in. produkcją pokryć dachów. Źródła Bloomberga twierdzą, że spółka rozmawia z doradcami w sprawie przygotowań do sprzedaży biznesu, co może przynieść ok. 700-800 mln EUR. Początek procesu sprzedaży ruszy w czwartym kwartale i spodziewane jest zainteresowanie zarówno branży budowlanej, jak i funduszy private equity.

W sierpniu ArcelorMittal informował, że może „uwolnić” 2 mld USD w ciągu dwóch lat z portfela aktywów. Działania koncernu wynikają ze spadku popytu na stal. Jego twórca i szef, Lakshmi Mittal mówił w ubiegłym miesiącu, że spodziewa się spadku cen stali, wzrostu kosztów surowców i jeszcze niższego popytu na metal niż w ostatnim czasie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane