ArchiDoc obsłuży kredyty z Katowic

opublikowano: 16-02-2021, 20:00

Spółka otwiera centrum obsługi wniosków kredytowych dla banków. Zatrudni 120 analityków finansowych.

ArchiDoc, który w październiku 2019 r. został za 65 mln zł przejęty przez irlandzką grupę Oasis, otwiera centrum obsługi wniosków kredytowych dla sektora bankowego w kompleksie Francuska Office Center w centrum Katowic. Wywodząca się ze Śląska spółka, która ma w Chorzowie jedno z kilku centrów operacyjnych i siedzibę, będzie w nowym biurze zatrudniać w perspektywie kilkunastu miesięcy 120 analityków finansowych. Rekrutacja już trwa, głównie spośród osób już zatrudnionych w ArchiDocu. Pracownicy centrum w Katowicach będą przygotowywać dokumenty i przeprowadzać weryfikację kredytową. Już dziś z usług ArchiDoca przy zarządzaniu dokumentami i obiegu informacji w takich obszarach, jak wsparcie sprzedaży, obsługa klienta, finansów, HR czy administracja korzysta 9 z 10 największych banków w Polsce, m.in. Alior, Getin Noble, ING, Millennium czy Pekao.

- To także rozwiązanie dla mniejszych instytucji finansowych, w tym pozabankowych, które dopiero wchodzą na rynek, a ich zespoły specjalistów do spraw obsługi kredytów muszą się skupić wyłącznie na kluczowych etapach rozpatrywania wniosków kredytowych – tłumaczy Konrad Rochalski, prezes ArchiDoca.

Proponujemy elastyczną zamianą kosztów stałych na zmienne. Jesteśmy przygotowani na obsługę każdej liczby wniosków zgodnie z przyjętym poziomem usług SLA (gwarantowany w umowie) - mówi Konrad Rochalski, prezes ArchiDoca.

ArchiDoc w obszarze operacji realizowanych na rzecz klientów zatrudnia ponad 1 tys. osób, o 40 proc. więcej niż w 2018 r. Zespoły zajmujące się rozwojem biznesu, administracją, finansami i IT spółki to około 70 osób.

W 2019 r. firma otworzyła centrum operacyjne w Łodzi, w którym może pracować 150 osób. Pracę wykonują tam także automatyczne skanery i boty, które dzięki technologii rozpoznawania druku OCR same znajdują potrzebne informacje i wypełniają metryczki związane z opisem dokumentów. Centra operacyjne firmy znajdują się także w Chorzowie, Warszawie, Sokołowie i Młochowie. ArchiDoc ma również około 50 kancelarii – to centra obsługi dokumentów w budynkach klientów i centrach operacyjnych spółki.

W 2019 r. ArchiDoc zwiększył przychody z 51,9 mln zł do niemal 70,8 mln zł, a zysk netto z niecałych 3,3 mln zł do prawie 4,6 mln zł. Konkurencyjny wywodzący się z USA Iron Mountain Polska zanotował w tym samym okresie 91,9 mln zł przychodów (90,4 mln zł rok wcześniej) i 6,2 mln zł zysku (wobec 1,6 mln zł w 2018 r.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane