Architektura na miarę XXI wieku

Partnerem publikacji jest BUDOPOL-POZNAŃ
opublikowano: 19-12-2021, 20:00

Gazela z Wielkopolski która od ponad 66 lat kształtuje i promuje wizerunek miasta budując obiekty mieszkalne, szpitale i szkoły. Trudno przecenić jej wkład w rozwój architektury Poznania i Wielkopolski. Szansę na rozwój w biznesie upatruje budując partnerskie relacje.

Polski kapitał, 66 lat nieprzerwanej działalności oraz kilkaset inwestycji krajowych i zagranicznych na koncie. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe – BUDOPOL-POZNAŃ ma powody do satysfakcji i dumy. Świetnie radziło sobie w czasach PRL, ale i w realiach gospodarki wolnorynkowej umiało się odnaleźć.

Nasza firma łączy tradycję i nowoczesność. Stosujemy innowacyjne rozwiązania techniczne, a jednocześnie dbamy aby projekty, które realizujemy wpisywały sięw krajobraz, klimat miejsca i historyczność tkanki miejskiej – mówi Łukasz Kawczyński, prezes BUDOPOL-POZNAŃ.

Krótkie spojrzenie wstecz. Firma powstała w 1955 r. i od tego czasu zdobywało doświadczenia przy realizacji skomplikowanych obiektów, takich jak szpitale Wojewódzkie w Lesznie, Pile, Legnicy, Warszawie i Poznaniu. Uczestniczyło także w rozbudowie Kliniki Okulistycznej w Hradec Kralove w Czechach, hotelu w Rydze i Zespołu Gastronomicznego w Talinie. W latach 80. Gazela oddała do użytku wiele bloków na osiedlach mieszkaniowych, m.in. w Środzie Wielkopolskiej, Szamotułach, Poznaniu, Wronkach i Wągrowcu. Wybudowała również Instytut Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu oraz najwyższy budynek w tym mieście, czyli Bibliotekę Akademii Ekonomicznej.

Diament na Taczaka

BUDOPOL-POZNAŃ specjalizuje się w budownictwie kubaturowym, a w szczególności w budowie obiektów użyteczności publicznej. Wśród ostatnich realizacji najwięcej jest związanych z polityką społeczną i kulturą. Należą do nich inwestycje w stolicy Wielkopolski: budowa nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ulicy Żołnierzy Wyklętych, modernizacja Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Prusa oraz budowa nowej siedziby Polskiego Teatru Tańca, którą Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, określił mianem „diamentu na ulicy Taczaka”. Pochwała bynajmniej nie na wyrost. Obiekt powstał w zabytkowej, niszczejącej kamienicy z XIX w., będącej niegdyś przychodnią i stacją pogotowia. Przy okazji – jak zaznaczył samorządowiec – uratowano dziedzictwo miasta - „ślad pięknej secesji”. Stare wnętrza zyskały nowe funkcje: artystyczne, ekspozycyjne i edukacyjne. Architektoniczną dbałość o środowisko podkreśla zielony dach, a w przyszłości po ścianach będzie spływać roślinność.

– Rysem charakterystycznym naszej firmy jest łączenie tradycji i nowoczesności. Stawiamy na innowacyjne rozwiązania techniczne, ale z drugiej strony chcemy, aby projekty, w które się angażujemy, wpisywały się w krajobraz, klimat miejsca i historyczny charakter tkanki miejskiej – wskazuje Łukasz Kawczyński, prezes BUDOPOL-POZNAŃ.

Zawsze na 200 procent

Wymienione realizacje świadczą dobitnie, że poznańska spółka umie sprostać rosnącym oczekiwaniom inwestorów. Jej szef łączy to przede wszystkim z profesjonalizmem swojego zespołu. Przedsiębiorstwo zatrudnia blisko 50 osób, z czego dwie trzecie to kadra techniczna z tytułem inżyniera , pracownicy administracyjni i kosztorysanci.

– Nasza załoga jest otwarta na rozwój i ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji, bo tego wymaga coraz bardziej konkurencyjny rynek budowlany. Kolejnego źródła naszego sukcesu należy upatrywać w kręgu naszych zaufanych dostawców i podwykonawców. W biznesie cenimy przede wszystkim normalność i partnerskie, wręcz przyjacielski relacje – przyznaje szczerze prezes Kawczyński.

– W coraz trudniejszym otoczeniu nie możemy zamykać się na rozmowę i zawsze staramy się znaleźć kompromis. Drzwi mojego gabinetu zawsze stoją otworem – obojętnie jak twardy orzech mamy do zgryzienia. Pełniąc rolę organizatora całego procesu budowlanego angażujemy się w dany temat na 200 procent, ponieważ ostateczna satysfakcja Inwestora zawsze jest i będzie w BUDOPOL-POZNAŃ wartością nadrzędną. Wierzymy, że takim właśnie podejściem jesteśmy w stanie ugruntować swoją pozycję na rynku zamówień publicznych, ale także rozbudowywać portfel zleceń w kręgu inwestorów prywatnych.

Najważniejsze daty

1997

Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe „BUDOPOL-POZNAŃ” Sp. z o.o.

1979

Przedsiębiorstwo Budowy Obiektów Użyteczności Publicznej „BUDOPOL-POZNAŃ”

1971

Poznańskie Przedsiębiorstwo Budowlane nr 5

1955

Poznańskie Przedsiębiorstwo Robót Elewacyjnych

Od szpitali po zabytki

BUDOPOL-POZNAŃ realizuje obiekty zarówno w formule generalnego wykonawstwa jak i w trybie „zaprojektuj i wybuduj” Firma działa głównie w Wielkopolsce, jednak nie stanowi dla niej problemu realizacja zadań w innych rejonach kraju. Zakres projektów, których się podejmuje, jest bardzo szeroki i obejmuje:

Placówki służby zdrowia

Budowa, modernizacja, przebudowa i remonty szpitali i przychodni zdrowia. Firma zajmuje się także technologią gazów medycznych i wyposażeniem szpitali, w tym sal operacyjnych.

Budynki mieszkalne

Realizacja budownictwa mieszkaniowego, zarówno w stanie deweloperskim, jak i pod klucz, włącznie z budową dróg dojazdowych i zagospodarowaniem terenu.

Obiekty biurowe, usługowe i przemysłowe

Realizacja biurowców z wyposażeniem i aranżacją, budowa hal przemysłowych, terminali, budynków usługowych i handlowych.

Obiekty oświatowo-naukowe i sportowe

Budowa i rozbudowa obiektów dydaktyczno-naukowych dla wyższych uczelni, obiektów laboratoryjnych, szkół, przedszkoli i hal gimnastycznych.

Prace elewacyjne

Wykonywanie prac termomodernizacyjnych oraz remontów elewacji wielkopowierzchniowych, w tym elewacji wentylowanych i fasad systemowych.

Renowacja zabytków

Prowadzenie kompleksowych prac renowacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych na obiektach wpisanych do rejestru zabytków i pod nadzorem konserwatorskim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane