Aresztowano szefa jednego ze związków w KGHM

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 11-02-2006, 15:59

Sąd Rejonowy w Lubinie (Dolnośląskie) aresztował szefa jednego ze związków zawodowych działających w KGHM Polska Miedź SA pod zarzutem wyłudzenia 100 tys. zł na szkodę jednej z kopalni należących do koncernu - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Sąd Rejonowy w Lubinie (Dolnośląskie) aresztował szefa jednego ze związków zawodowych działających w KGHM Polska Miedź SA pod zarzutem wyłudzenia 100 tys. zł na szkodę jednej z kopalni należących do koncernu - poinformowała w sobotę PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

    Jan M., szef Krajowej Rady Związku Zawodowego Pracowników Dołowych KGHM Polska Miedź SA, został zatrzymany w czwartek na polecenie Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

     W piątek Janowi M. przedstawiono cztery zarzuty. Według prokuratury, w latach 2000-2004 zorganizował proceder, dzięki któremu wyłudził ponad 100 tys. zł z Zakładów Górniczych Polkowice-Sieroszowice (oddział KGHM) z dofinansowania wypoczynku dzieci pracowników kopalni.

     Mężczyzna "załatwiał" w biurze podróży faktury potwierdzające fikcyjny udział dzieci pracowników w koloniach i zimowiskach. Na podstawie dokumentów poświadczających nieprawdę, pracownicy kopalni otrzymywali dofinansowanie ich pobytu. Uzyskanymi pieniędzmi dzielili się z M.

    Janowi M. zarzucono ponadto, że wręczył 600 zł łapówki lekarzowi w zamian za wystawienie innej osobie poświadczającego nieprawdę zaświadczenia, na podstawie którego wyłudzono nienależne świadczenie od kopalni.

    Zarzucono mu ponadto powoływanie się na wpływy w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i przyjęcie 200 zł od jednego z pracowników ZG Polkowice-Sieroszowice w zamian za obietnicę załatwienia mu odroczenia służby wojskowej.

    Ostatni zarzut obejmuje oszustwo na szkodę trzech pracowników kopalni, za których Jan M. miał pobrać i rozliczyć delegacje służbowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane