Arrinera Automotive pod rękę z naukowcami

KZ
opublikowano: 15-09-2015, 07:19

Ruszył 3-letni program badawczy, realizowany przez konsorcjum Arrinera Automotive i Politechniki Warszawskiej. Celem jest opracowanie systemu aktywnego tłumienia zaburzeń ruchu pojazdu (a zarazem poprawienia stabilności jazdy), wywołanych przez działanie kierowcy i czynniki zewnętrzne

Jak podano w komunikacie, ograniczenie tych zaburzeń wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników dróg, polepszenie komfortu jazdy oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

Systemu aktywnego tłumienia drgań wraz z system aktywnej aerodynamiki zostanie zastosowany w samochodzie Arrinera Hussarya.

"Będzie to wyróżnik auta na tle konkurencji, gdyż nie istnieje na rynku auto w podobnej cenie, które oferowałoby takie rozwiązanie. Obecnie dużą popularnością wśród klientów cieszą się nowinki zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo pojazdu" - dodano.

Całkowita wartość projektu to 3,47 mln zł, w tym dofinansowanie przyznane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wynosi 2,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / New Connect / Arrinera Automotive pod rękę z naukowcami