Ars Medical inwestuje w onkologię

  • Alina Treptow
opublikowano: 15-01-2013, 00:00

Spółka medyczna z Piły wypowiada wojnę nowotworom. Wiosnę zacznie budowę m.in. bloku operacyjnego.

Ruszył boom na inwestycje w obszarze onkologii. Po projektach graczy z grubymi portfelami przyszła kolej na mniejszych przedsiębiorców. Według naszych informacji, wiosną z inwestycją rusza spółka medyczna Ars Medical z Piły. Na budowę ośrodka medycznego, w którym znajdzie się, m.in. blok operacyjny z trzema salami oraz oddział intensywnej terapii, przeznaczy 20 mln zł. Całkowita kwota inwestycji będzie znacznie większa, ponieważdzisiejsze szacunki nie zawierają wydatków na sprzęt medyczny.

Planowany czas realizacji projektu to półtora roku. Z nowej placówki skorzystają chorzy na nowotwory, którzy już dzisiaj są głównymi pacjentami wielkopolskiej placówki. Jej zeszłoroczny kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia wyniósł 18,4 mln zł. Z nieco mniejszą inwestycją rusza spółka Starmedica ze Starogardu Szczecińskiego. W wakacje uruchomi pierwszą w województwie pracownię PET, która posłuży wczesnemu wykrywaniu nowotworów. Projekt pochłonie około 7 mln zł. Onkologia cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem inwestorów. Marek Jutkiewicz, były właściciel napojowego Hoopa, planuje stworzyć ośrodek radioterapii w szpitalu bródnowskim za ponad 44 mln zł.

Jako jedyny złożył ofertę na jego wybudowanie i zarządzanie. Jeszcze więcej w podobną lecznicę zainwestuje fundusz private equity Enterprise Investors, który wspomoże giełdową sieć diagnostyczną Voxel. Jednak kluczowa bitwa stoczy się między holenderskim Euromedikiem, który szykuje się do budowy czwartego ośrodka radioterapii, a francusko-izraelskim Radiology Therapeutic Center Poland. Ten ostatni na budowę tego typu placówek planuje przeznaczyć w Polsce blisko pół miliarda złotych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alina Treptow

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Ars Medical inwestuje w onkologię