ASF i ptasia grypa nigdy nie powrócą

Szokująca prognoza an 2018 rok: rolnictwo

Polscy naukowcy opracowali skuteczną metodę chroniącą przed chorobami wyniszczającymi hodowle wieprzowiny i drobiu. Mają już patenty na cały świat, a metoda weszła w fazę komercjalizacji.

— Po latach walki z afrykańskim pomorem świń w końcu możemy spać spokojnie. Czas na odblokowanie rynków, na które nie mogliśmy eksportować — komentuje jeden z hodowców.

Również cierpiąca sezonowo na ptasią grypę branża drobiarska odetchnęła z ulgą. Przelatujące nad Polską chore ptactwo będzie zaraz po przekroczeniu granicy spryskiwane lekiem przez wojskowe samoloty. Spryskiwane ma być również ptactwo „naziemne” oraz dziki przenoszące ASF. Prace naszych naukowców są absolutnym światowym przełomem. Dwudziestoosobowy zespół ukrywał swoje coraz bardziej zaawansowane badania przez trzy lata, obawiając się kradzieży. Wiadomo, że zakupem technologii są już zainteresowani Francuzi i Niemcy. Tych próbują przelicytować Amerykanie, by nabyć wyłączność na świat. Polacy tymczasem nie chcą sprzedawać samej technologii, ale gotowy produkt i sposób jego podania. Są spokojni, że samego składu, tzn. proporcji użytych składników i sposobu oraz warunków ich zmieszania, nikt nie będzie w stanie odtworzyć.

To jedna z naszych szokujących prognoz, tzw. czarnych łabędzi (wydarzenie bardzo mało prawdopodobne, ale o potencjalnie wielkich konsekwencjach)

Przeczytaj inne szokujące prognozy >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu