Asseco skorzystało z szansy od Sygnity

opublikowano: 26-03-2020, 10:45

Asseco Poland podpisało z Ministerstwem Sprawiedliwości wartą 31 mln zł umowę na  budowę systemu informatycznego obsługującego Krajowy Rejestr Zadłużonych.

W lutym „PB” informował, że Sygnity, którego oferta była wybrana jako najkorzystniejsza, zdecydowało o wycofaniu się z przetargu. Decyzja ta otworzyła Asseco Poland z najdroższą ofertą w tym przetargu, drogę do zdobycia zlecenia. Rzeszowska firma, podobnie jak Sygnity, wahała się czy podpisać zlecenie w związku z coraz krótszym czasem na jego realizację. Ostatecznie jedna zdecydowała się je realizować.

Zobacz także

System, który ma zbudować Asseco usprawni postępowania restrukturyzacyjne i upadłościowe. Ma umożliwić łatwiejszy dostęp do informacji i sprawniejszą komunikację pomiędzy organami uczestniczącymi w postępowaniach. Ma też ułatwić zadłużonym podmiotom gospodarczym przeprowadzenie restrukturyzacji i kontynuację działalności. Wszyscy uczestnicy postępowania będą mieli możliwość zdalnego dostęp do informacji i dokumentów związanych z przebiegiem procesu oraz wykonywania działań z niego wynikających. 

Rozwiązanie będzie osadzone w systemie teleinformatycznym Ministerstwa Sprawiedliwości.

  - Budowa systemu informatycznego dla Krajowego Rejestru Zadłużonych to kolejny ważny projekt realizowany przez Asseco dla Ministerstwa Sprawiedliwości. Sprawny proces restrukturyzacji będzie kluczowy dla wielu firm, które ze względu na obecną bezprecedensową sytuację, znajdą się w kryzysie” – mówi Sławomir Szmytkowski, wiceprezes Asseco Poland.

 Informatyczny system Krajowego Rejestru Zadłużonych ma być wdrożony do listopada 2020 r.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane