Asseco zagościło w Oriencie

opublikowano: 20-05-2018, 22:00

Informatyczna grupa wdrożyła system w wietnamskim Orient Commercial Banku, zyskując kolejną, cenną referencję na zagranicznym rynku.

Asseco Central Europe z udziałem ekspertów z Polski, Słowacji, Czech i Wietnamu, wdrożyło swój system do obsługibankowości internetowej i mobilnej Asseco Customer Banking Platform w jednym z największych wietnamskich banków — Orient Commercial Banku. Okres od pierwszej analizy do produkcyjnego uruchomienia systemu trwał dziewięć miesięcy. Asseco spodziewa się, że realizacja projektu będzie stanowiła początek długoterminowej współpracy z wietnamskim bankiem.

Fot. Marek Wiśniewski

— Modernizacja banku i usług online była głównym celem wdrożenia — mówi Jozef Klein, CEO Asseco Central Europe.

Wdrożenie w Wietnamie to kolejny eksportowy projekt grupy Asseco w obszarze bankowości. W ostatnim czasie informatyczna grupa rozpoczęła współpracę ws. wdrożeń swoich bankowych produktów z bankami w Austrii, Czechach, czy Gruzji. Uczestniczyła także w projekcie budowy Golden Sand Banku na Gibraltarze, gdzie wdrażała centralny system bankowy. Za granicą Asseco nieźle sobie radzi także w energetyce. Realizuje duży projekt w Etiopii. Wdraża też w największej serbskiej spółce energetycznej nowy produkt, który jest efektem współpracy ekspertów zarówno z zespołu bankowego, jak i zespołu odpowiedzialnegoza rozwiązania dla energetyki — AUMS Digital. Inny przykład działalności eksportowej to dostawa systemów bezzałogowych dla nigeryjskiej administracji.

— Poza bankowością i energetyką, ciekawe perspektywy widzę m.in. w segmencie systemów ERP, płatności, w sektorze ochrony zdrowia, cyberbezpieczeństwa, a także organizacji międzynarodowychi służb mundurowych — mówi Adam Góral, prezes Asseco Poland.

Grupa Asseco jest obecnie obecna w ponad 54 krajach. W minionym roku z rynków zagranicznych pochodziło 80 proc. jej przychodów. Największy pod względem przychodów jest rynek izraelski, który odpowiada za 55 proc. skonsolidowanej sprzedaży. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane