Asseco zdobyło wojskowy kontrakt

Rzeszowski gigant dostarczy Wojskowemu Instytutowi Techniki i Uzbrojenia system do sterowania dronami.

Asseco wykonało kolejny krok w kierunku ekspansji na rynku wojskowym. Polski gigant IT zdobył kontrakt z Wojskowym Instytutem Techniki i Uzbrojenia na dostawę przenośnego rozwiązania do sterowania platformami bezzałogowymi. Jest to autorskie rozwiązanie rzeszowskiej spółki, który spełnia normy obowiązującymi w NATO oraz USA.

- Rozwiązanie jest elementem zintegrowanego środowiska symulacyjnego, przeznaczonego do prowadzenia szkoleń operatorów systemów bezzałogowych. To, co je wyróżnia, to fakt, że może współpracować z wieloma platformami różnych producentów – mówi Zdzisław Wiater, zastępca dyrektora pionu administracji publicznej w Asseco Poland.

System ma zostać dostarczony już pod koniec września. Jego zakup wpisuje się w strategię Wojskowego Instytutu Techniki i Uzbrojenia, który zamierza stworzyć ośrodek szkolenia wojskowych operatorów platform bezzałogowych oraz jednostkę certyfikującą systemy bezzałogowe dla Wojska Polskiego. Wartość kontraktu nie została ujawniona. 

Kontrakt z Wojskowym Instytutem Techniki i Uzbrojenia wpisuje się w starania rzeszowskiej spółki, by wejść na rynek wojskowy. W ubiegłym roku Asseco powołała do życia konsorcjum, które chcę stworzyć dla polskiej armii system nowoczesny system do zarządzania walką (BMS). Partnerami w tym przedsięwzięciu jest Wojskowa Akademia Techniczna i firmy Teldat, Siltec, Enigma oraz CMGI. Od wielu lat Asseco dostarcza rozwiązania IT dla polskich służb mundurowych oraz NATO. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Asseco zdobyło wojskowy kontrakt