Czytasz dzięki

Asset management w Skarbcu zdobył 1 mld zł

opublikowano: 09-06-2020, 22:00

Aktywa zgromadzone w usłudze asset management Skarbiec TFI przekroczyły 1 mld zł. W porównaniu z końcem 2019 r. oznacza to wzrost o ok. 500 mln zł.

Jak podało towarzystwo, 96 proc. pieniędzy gromadzonych jest w strategiach, których szczegóły są ustalane bezpośrednio z klientem, np. w zakresie limitów inwestycyjnych na każdą z klas aktywów i pojedynczego emitenta.

— Na rynku widoczne jest poszukiwanie nowych, konkurencyjnych form lokowania nadwyżek finansowych. Decydują się na to zarówno przedsiębiorcy, klienci instytucjonalni, jak i osoby fizyczne — mówi Anna Milewska, prezes Skarbca TFI.

Usługę asset management w Skarbiec TFI tworzą m.in. strategie indywidualne i siedem portfeli modelowych z różnym udziałem obligacji lub funduszy akcyjnych, mieszanych i dłużnych, a inwestycje są możliwe zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane