Aster żąda pieniędzy od Mediatela

GRA
opublikowano: 05-07-2011, 07:46

Mediatel jest w konflikcie z Asterem. Operator sieci kablowej domaga się od giełdowej spółki zapłaty prawie 0,5 mln zł.

Aster domaga się, na drodze postępowania arbitrażowego, zapłaty: 339 tys. zł z odsetkami za „naruszenie zapewnień poczynionych przez Mediatel w umowie sprzedaży Mediatel 4B, 134 tys. zł „solidarnie przez Mediatel i Elterix (podmiot zależny – red.)”, również z tytułu naruszeń zapewnień poczynionych w. umowie sprzedaży Mediatel 4B, 8 tys. zł w związku ze sprawami z zakresu prawa pracy, i 1,5 tys. zł w związku z umową ZAiKS.

W związku ze sporem Aster podał, że nie przekaże na rzecz Mediatela kwoty zabezpieczenia stanowiącej gwarancję wykonaniu umowy sprzedaży, tj. kwoty: 1 500 000 zł. P

„Zarząd Mediatel stoi na stanowisku, że roszczenia Aster sp. z o.o. są niezasadne. Jedynie co do części z powyższych roszczeń - do kwoty nie wyższej jednak niż 168.000 zł, Mediatel S.A. gotowy jest podjąć negocjacje zmierzające do wyjaśnienia i ewentualnego polubownego zaspokojenia zgłaszanych przez Aster sp. z o.o. żądań.” – napisał zarząd Mediatela w komunikacie.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Aster żąda pieniędzy od Mediatela