Czytasz dzięki

Aston Martin notuje wzrost zamówień

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 13-05-2020, 12:55

Brytyjski producent aut luksusowych poinformował, że zamówienia na kluczowy model DBX rosną pomimo zamknięcia większości salonów sprzedaży. Pierwszy SUV w gamie ma szansę stać się dla firmy lekarstwem na problemy finansowe.

Aston Martin w pierwszym kwartale roku odnotował stratę operacyjną w wysokości 76,6 mln funtów, a jego przychody spadły o 60 proc.. Firma poinformowała, że nie jest możliwe stworzenie jednoznacznej prognozy na cały rok. 

Aston Martin
Zobacz więcej

Aston Martin fot. REUTERS/Henry Nicholls/Forum

„Biorąc pod uwagę utrzymującą się niepewność, co jest ostrożne, firma kontynuuje przegląd wszystkich przyszłych opcji finansowania i refinansowania w celu zwiększenia płynności” – głosi komunikat. 

Producent poinformował, że być może będzie musiał zebrać więcej funduszy po otrzymaniu zastrzyku kapitału w wysokości 536 mln funtów. Jednym z głównych inwestorów jest miliarder Lawrence Stroll. 

Nadzieją na poprawę sytuacji jest zainteresowanie klientów SUV-em, Astonem Martinem DBX. Jego dostawy mają rozpocząć się latem. W 2021 roku firma planuje zaprezentować nowe modele, które uzupełnią gamę. 

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane