Czytasz dzięki

AstraZeneca zapłaci 6 mld USD za projekt leku na raka

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 27-07-2020, 15:35

Koncern farmaceutyczny AstraZeneca zgodził się zapłacić 6 mld dolarów na zakup obiecującego leku na raka płuc i piersi. To projekty firmy Daiichi Sankyo.

Brytyjski producent leków zapłaci japońskiemu Daiichi 1 mld dolarów z góry, aby wspólnie opracować i wprowadzić na rynek terapię przeciwnowotworową. 5 mld dolarów zostanie wypłacone, jeżeli lek okaże się skuteczny, przejdzie przez proces regulacyjny i osiągnie odpowiednie wyniki sprzedażowe.

AstraZeneca
Zobacz więcej

AstraZeneca fot. Bloomberg

Głównym projektem AstraZeneca jest w tej chwili praca nad szczepionką przeciwko koronawirusowi.  Mimo to spółka nadal podejmuje działania, aby stać się globalną potęgą onkologiczną. W ubiegłym roku firma zobowiązała się zapłacić Daiichi aż 6,9 mld dolarów za inny lek przeciwnowotworowy, co było jej największą transakcją od ponad dekady.

Od czasu pierwszej transakcji z Astrą, akcje Daiichi wzrosły o 70 proc. i obecnie jest to druga co do wielkości firma farmaceutyczna w Japonii pod względem kapitalizacji rynkowej

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane