Ateny: najwięcej rejsów prowadzi Lufthansa

Artur Lisowski
24-01-2000, 00:00

Ateny: najwięcej rejsów prowadzi Lufthansa

Codziennie z Warszawy do stolicy Grecji można dolecieć niemieckimi liniami lotniczymi Lufthansa. Najniższe ceny na tej trasie oferują Polskie Linie Lotnicze LOT.

Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Aten oferują jedynie Polskie Linie Lotnicze. Rejsy odbywają się jednak o takich porach, że pasażerowie zmuszeni są do spędzania nocy w lotniskowych poczekalniach. Mimo to, wiele osób podróżujących do Aten w interesach korzysta z tych rejsów. LOT oferuje najniższe ceny rocznych otwartych biletów w klasie biznes. Za taką podróż trzeba zapłacić 4796 zł.

Wadą bezpośrednich przelotów do Aten jest także ich rozkład w tygodniu. Maszyny krajowego przewoźnika wylatują ze stołecznego lotniska Okęcie w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele o 22.20. Na płycie ateńskiego lotniska lądują o 1.55 w nocy.

Późna godzina odlotu z Warszawy umożliwia jednak skorzystanie z tych połączeń mieszkańcom Wrocławia, Gdańska, Krakowa, Poznania i Szczecina. Biznesmeni z tych ośrodków mogą wyjechać do Warszawy po pracy. Mogą przy tym skorzystać z darmowego połączenia lotniczego do Warszawy, pod warunkiem jednak, że ich bilety na rejs do Aten nie były kupione w taryfie PEX lub APEX.

Greckimi liniami

Osoby, które nie chcą błądzić po Atenach o drugiej nad ranem, powinny wybrać połączenie Lufthansy o 16.45 przez Monachium. Na greckim lotnisku wylądują wtedy o 22.50 i spokojnie mogą zdążyć na kolację do greckiej restauracji.

Biznesmeni, którzy chcą wyjechać do stolicy Grecji rano, powinni skorzystać z połączenia LOT-u przez Monachium. Samoloty startują z Okęcia codziennie o 7.45. Na niemieckim lotnisku trzeba przesiąść się do samolotu greckich linii lotniczych Olimpic Airlines. W Atenach lądują one o 13.30

Przez Monachium

Polskie Linie Lotnicze LOT oferują rejsy powrotne do Polski w poniedziałki, wtorki, piątki i soboty o 4.10 nad ranem. Osoby, które z nich skorzystają już o szóstej rano wylądują na warszawskim lotnisku. Stamtąd również w ramach darmowego biletu mogą polecieć do wybranego miasta w Polsce.

Bardzo dogodne rejsy powrotne do Polski oferuje codziennie o 17.25 Lufthansa. Loty odbywają się codziennie oprócz sobót. Korzystając z nich można już o 22.35 wylądować w Polsce.

PRZEZ WIEDEŃ: Oprócz LOT-u i Lufthansy dogodne połączenia ze stolicą Grecji prowadzą również austriackie linie lotnicze Austrian Airlines. fot. ARC

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Lisowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Ateny: najwięcej rejsów prowadzi Lufthansa