Atlas Estates wybiera się na warszawską giełdę

MAG
05-04-2007, 00:00

Firma, która inwestuje w nieruchomości, może jeszcze w tym roku dołączyć do grona ulubieńców inwestorów.

Firma, która inwestuje w nieruchomości, może jeszcze w tym roku dołączyć do grona ulubieńców inwestorów.

Atlas Estates, firma inwestująca w nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej, może wejść na GPW.

— Rozważamy giełdowy debiut w Polsce z uwagi na zalety polskiego rynku kapitałowego — mówi Quentin Spicer, prezes Atlas Estates.

Szczegółów oferty brak. Może do niej dojść w tym roku.

— Coraz więcej deweloperów będzie wchodzić na GPW, wykorzystując koniunkturę na rynku nieruchomości i na parkiecie. Od pół roku każda firma, której działalność jest związana z nieruchomościami, jest hołubiona przez inwestorów. Spodziewam się napływu firm z naszego regionu Europy, bo obecność na GPW gwarantuje pieniądze i wzmacnia markę. Trudno jednak przewidzieć, jaka będzie wycena tej spółki. Ważne są nie tyle bieżące wyniki, ile plany — mówi Michał Sztabler z DM PKO BP.

Atlas Estates jest już notowany na londyńskim AIM, rynku dla mniejszych spółek. Firma, która powstała w lutym 2006 r. przez połączenie aktywów Izaki, Elran i RP Capital z kapitałem założycielskim 68 mln EUR, zdobyła w ofercie 165 mln EUR.

— Do tej pory zainwestowaliśmy ponad 70 proc. tych środków — mówi Quentin Spicer.

Na koniec 2006 r. całkowita wartość aktywów Atlas Estates wyniosła 312 mln EUR. Polskie aktywa sięgnęły 189 mln EUR. Firma inwestuje w Warszawie, gdzie jest właścicielem hotelu Hilton, biurowców Platinum Towers i Millennium Plaza oraz projektów budowy apartamentów: Capital Art Apartments (Wola) i Zielono (Żoliborz). W ostatnim firma ma 76 proc. W Gdańsku jest właścicielem Sadowa Business Park. Jest obecna na Węgrzech, Słowacji i w Rumunii.

W 2006 r. Atlas Estates miał 5,3 mln EUR przychodów i 10,6 mln EUR straty netto.

— Koncentrowaliśmy się na projektach, których rezultaty będą widoczne już w tym roku. Do tej pory sprzedaliśmy 436 mieszkań za 55 mln EUR — mówi prezes Atlas Estates.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Atlas Estates wybiera się na warszawską giełdę