Atom odejmuje 10 zł od wyceny akcji Orlenu? Mimo to "kupuj"

opublikowano: 23-07-2018, 14:17

Beata Szparaga-Waśniewska, analityk Vestor Domu Maklerskiego, podniosła z "neutralnie" do "kupuj" rekomendację dla akcji PKN Orlen. Cenę docelową obniżyła jednak ze 117 do 104 zł.

- Od początku roku kurs Orlenu spadł o 21 proc., o 10 pkt. proc.. gorzej od indeksu WIG przez słabą dynamikę wyników i ryzyko polityczne. Mimo, że w krótkim terminie trend wyników raczej się nie odwróci, podnosimy naszą rekomendację z Neutralnie do Kupuj z nową ceną docelową w wysokości 104 zł. Uważamy, że ryzyko wzięcia przez PKN udziału w projekcie budowy elektrowni jądrowej jest już zdyskontowane w cenie (uwzględniamy w wycenie ujemne NPV projektu, które szacujemy na PLN10/akcję), widzimy natomiast pozytywne katalizatory dla kursu: możliwa korekta cen ropy, realizacja połączenia z Lotosem i ogłoszenie strategii, która może być pozytywnie odebrana przez rynek - napisała w uzasadnieniu raportu Beata Szparaga-Waśniewska.

Artykuł jest skrótem raportu, wydanego 19 lipca o godz. 7.40. Jego treść dostępna jest w załączniku  PKN_19_07_2018 — skrót

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu