Aton-HT miał zysk w I półroczu

KZ
opublikowano: 16-08-2010, 09:56

Zysk netto Aton-HT za pierwsze dwa kwartały 2010 r. wyniósł ponad 235 tys. zł. Jest to pierwsze półrocze w 5-letniej historii Spółki, które udało się zamknąć na plusie.

Dla porównania w pierwszym półroczu 2009 r. spółka zanotowała 578 tys. zł straty.

W samym II kwartale ATON-HT miała blisko 225 tys. zł zysku. W analogicznym okresie w roku ubiegłym spółka zanotowała stratę w wysokości 275 tys. zł.

- II kwartał 2010 jest przełomowy jeśli chodzi o wyniki finansowe spółki. Kolejny kwartał zakończyliśmy na plusie - mówi Robert Barczyk,prezes Atonu.

Na wynik ATON-HT w pierwszym półroczu wpływ miało m. in. podpisanie umowy na sprzedaż licencji procesu technologicznego na unieszkodliwianie odpadów medycznych do krajów NAFTA. Realizację umowy przewidziano na okres 5 lat. Wartość kontraktu to 5 mln USD. W marcu tego roku weszła także w życie ustawa, która dopuściła stosowanie w Polsce alternatywnych metod i technologii do unieszkodliwiania odpadów azbestowych i medycznych, w tym urządzeń ATON-HT. Wynikiem tego było podpisanie dwóch umów na sprzedaż urządzenia Aton BW-M do odpadów medycznych na łączną kwotę 430 tys. EURO. Spółka podpisała także umowę na sprzedaż urządzenia do unieszkodliwiania odpadów poprodukcyjnych z tworzyw sztucznych - typu ATON BW-P. Wartość kontraktu to 720 tys. zł. Kupującym jest polska spółka, która będzie dodatkowo odzyskiwała energię powstałą na skutek procesu atonizacji odpadów.
W połowie czerwca br. ATON-HT podpisał umowę ze Spółką PBG S.A. na opracowanie i wykonanie urządzenia wykorzystującego metodę MTT do usuwania wody z glikolu. Urządzenie to ma zastosowanie w procesach wydobycia gazu ziemnego. Wartość kontraktu to 242 tys. zł netto.

Część przychodów z tytułu podpisanych już umów przypadnie na kolejne kwartały. Spółka spodziewa się podpisania kolejnych kontraktów na sprzedaż swoich urządzeń.

W połowie września br. na Florydzie mają także rozpocząć się testy urządzeń do unieszkodliwiania odpadów ropopochodnych oferowany przez ATON-HT - Aton HR-S wraz z systemem oczyszczania gazów Aton MOS. Wykorzystaniem technologii Spółki do usuwania skutków wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej zainteresowany jest koncern BP.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Aton-HT miał zysk w I półroczu